Pałac w Żmigrodzie

Żmigród to swoiste wrota do magicznej Doliny Baryczy, a perełką Żmigrodu jest XVII-wieczny pałac Hatzfeldtów, a właściwie jego ruiny, które stoją w miejscu średniowiecznej twierdzy. Obok pałacu zachowała się w całości baszta, pochodząca z XVI stulecia. Mieści ona dziś siedzibę Informacji Turystycznej, małą wystawę historyczną, a na szczycie taras widokowy. Ale to nie wszystko, jeśli chcesz poczuć się przez chwilę księżniczką, albo uprzyjemnić czas swej wybrance serca, to jest tutaj ku temu świetna okazja. W Baszcie bowiem mieści się piękny apartament z niecodziennym wystrojem, w którym można spędzić wyjątkową noc. Całość otacza piękny, zabytkowy park angielski w stylu romantycznym. To najstarszy park w regionie, założony w XVIII stuleciu, z zachowanym starodrzewem, stawem, domkiem chińskim, żelaznym masztem na chorągwie i dawną oranżerią. Mury pałacu zostały ładnie zrewitalizowane i dziś prezentują się świetnie. Warto odwiedzić pałac w Żmigrodzie będąc w Dolinie Baryczy.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.