Dolny Śląsk

Dolny Śląsk jest uwielbiany przez turystów i wcale mnie to nie dziwi. Sama bardzo lubię ten region, jest tak wielki i atrakcyjny, że zwiedzać można go wiele razy, a i tak nie poznasz go wystarczająco dokładnie. My podróżowaliśmy po Dolnym Śląsku niejednokrotnie i poznaliśmy wiele jego urokliwych zakątków, a nadal mam wielkiego smaka na kolejne odkrywanie i pewien niedosyt, bo niektóre jego fragmenty pozostają jeszcze dla nas niezdobyte. Mimo to mogę z powodzeniem polecić Wam najlepsze atrakcje Dolnego Śląska, przeczytaj ten przewodnik, by lepiej zaplanować weekend albo i dolnośląskie wakacje! Obszar ten należy do Śląska, zachowując przy tym swoją odrębność - historyczną i kulturową. Dolny Śląsk obejmuje aż trzy województwa - w całości dolnośląskie i częściowo opolskie oraz lubuskie.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.