Katedra w Świdnicy

Katedra Św. Stanisława i Wacława w Świdnicy to ogromna, imponująca wręcz budowla gotycka, wielkością przewyższająca katedrę Św. Szczepana w Wiedniu, a nawet słynną katedrę Św. Wita w Pradze! Z daleka przykuwa uwagę, dzięki niezwykle wysokiej i strzelistej wieży. Ma nieco ponad 100 metrów, niektóre źródła podają 101,5, inne 103 metry wysokości, co sprawia, że to jedna z najwyższych wież kościelnych w Polsce! Świdnicka katedra to najstarszy i najcenniejszy zabytek miasta, wpisany na listę Pomników Historii. Również wnętrze świątyni robi niesamowite wrażenie, więc koniecznie zajrzyj do katedry będąc w Świdnicy. Kamień węgielny pod budowę obecnej świątyni położył książę świdnicki Bolko II Mały już w 1330 roku, ale już wcześniej, bo w połowie XIII wieku stał tu kościół romański. Nowa świątynia miała być znacznie bardziej okazała, jak przystało na znaczącą wówczas Świdnicę - drugi ośrodek na Dolnym Śląsku po Wrocławiu! 
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.