Pogoria IV - Kuźnica Warężyńska

Kuźnica Warężyńska w Dąbrowie Górniczej czyli inaczej Pogoria IV to ładny zbiornik wodny, który ma charakter poeksploatacyjny. Powstał bowiem na terenie dawnej kopalni piasku o tej samej nazwie. Utworzono go blisko 20 lat temu, w roku 2005, na północ od miasta w celach przeciwpowodziowych i dziś wchodzi w skład popularnej Pogorii - kompleksu czterech atrakcyjnych dla turystów jezior. Kuźnica Warężyńska to bardzo ważne jezioro nie tylko dla ekologów, ale także dla tych, którzy lubią przebywać w ładnym przyrodniczo obszarze. Zbiornik powstał bez gruntownej wycinki krzewów i drzew, toteż tereny rekreacyjne wokół zbiornika są dość gęsto zalesione. Bardzo fajne jest to, że na sporych fragmentach przy zbiorniku wiedzie asfaltowa ścieżka, chętnie wykorzystywana przez rowerzystów i rolkarzy. Sami uczyliśmy tutaj jeździć na rolkach nasze starsze córki, a ostatnio również naszą najmłodszą Amelkę ;) Wokół Pogorii IV powstało kilka bezpłatnych parkingów, wymienionych poniżej, dzięki którym można w dogodnym miejscu rozpocząć spacer i cieszyć się urokami tego miejsca.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.