Pogoria II w Dąbrowie Górniczej

Pogoria II to jedno z czterech jezior rozlewających się na terenie Dąbrowy Górniczej o wspólnej nazwie Pogoria. Ten urokliwy kompleks zalewów stanowi najlepszą atrakcję miasta, to wyjątkowo piękny teren rekreacyjny, rozległy, atrakcyjny i ciekawy pod względem przyrodniczym. Pogoria II to prawdziwy raj dla ornitologów i ekologów, bowiem całe jezioro objęte jest strefą ciszy i stanowi Użytek Ekologiczny. Jest to zarazem najmniejsze spośród tutejszych jezior, a znajduje się pomiędzy najpopularniejszą Pogorią III z molo i Pogorią I z przystaniami. Pogoria II jest też rajem dla wędkarzy, których jest tutaj sporo. Najlepiej zatrzymać się na parkingu np. przy ulicy Zakładowej, koło Jacht Klub Pogoria III i stąd pieszo wyruszyć na spacer nad Dwójkę, gdzie wzdłuż linii brzegowej biegnie ścieżka.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.