Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo w Gliwicach to cudowny świat w miniaturze. Ogromna makieta kolejowa, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Zobaczymy tu życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. Wyjątkowe zjawisko dnia i nocy.

Zwiedzanie

Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku, również w niedziele i święta w godzinach 10.00-20.00. Dla grup zorganizowanych przygotowano zwiedzanie z przewodnikiem. Czas zwiedzania to około 1,5 h. Dodatkową atrakcją jest kącik zabaw dla dzieci.

Kolejkowo Gliwice
CH Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315, Gliwice
tel. 880-006-001
biuro.gliwice@kolejkowo.pl
http://gliwice.kolejkowo.pl
Bilety: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 3 lat bezpłatnie
Grupy zorganizowane: normalny 15 zł, ulgowy:12 zł

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.