Ratusz w Gliwicach

Pierwszy Ratusz w Gliwicach wybudowano już w XIII wieku. Stał w tym samym miejscu, co dzisiejszy, pośrodku gliwickiego Rynku. 200 lat później, w XV stuleciu, powstał obecny Ratusz. Do dziś w jego piwnicach widać pozostałości zabytkowych, XIII-wiecznych fundamentów dawnej budowli. Obecny wygląd Ratusza to efekt rozbudowy i przebudowy, po licznych zniszczeniach i pożarach, które nie oszczędzały tej budowli. Gliwicki Ratusz jest czterokondygnacyjny, z ciekawymi głębokimi podcieniami. Powstał w stylu klasycystycznym, na planie kwadratu. Wieńczy go wieża zegarowa nakryta hełmem z ciekawą latarnią. Reprezentacyjne, odnowione wnętrza Ratusza pełnią rolę Auli sesyjnej Rady Miasta. Znajduje się tu również sala ślubów USC.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.