Jezioro Dzierżno Małe

Dzierżno Małe rozlewa się pomiędzy Pławniowicami i Pyskowicami, niedaleko Gliwic, nieco na północ od większego zbiornika o nazwie Dzierżno Duże. To kompleks sztucznych zbiorników, które powstały poprzez zalanie dawnych wyrobisk piasku. Dzierżno Małe powstało jako pierwsze, w 1938 roku i jak sama nazwa wskazuje, nie jest bardzo duże, ma powierzchnię 1,2 km kw. i głębokość maksymalną 25 metrów. Jezioro Dzierżno Małe zasilają wody rzeki Dramy oraz Pniówki. Choć to zbiornik przeciwpowodziowy, ma duże znaczenie przyrodniczo-krajobrazowe, a także wypoczynkowe dla mieszkańców okolicznych miast, jak Gliwice, Zabrze czy Pyskowice. Nad jeziorem powstały ośrodki sportów wodnych (ul. Nad Kanałem) oraz baza noclegowa i gastronomiczna. Sporo tu również wędkarzy. Dzierżno Małe to przyjemne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Od południa przy zbiorniku biegną tory kolejowe, ale od północy ulicą Mickiewicza można dojechać do kilku punktów widokowych i dogodnych zejść na plażę.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.