Jezioro Dzierżno Duże

Jezioro Dzierżno Duże, nazywane też Jeziorem Rzeczyckim od nazwy miejscowości, koło której się rozlewa, to ciekawy zbiornik wodny. Zalew powstał ponad pół wieku temu, a dokładniej w 1964 roku, w dolinie Kłodnicy, w poeksploatacyjnym wyrobisku, w którym niegdyś wydobywano piasek. Większe miasta w okolicy to: Gliwice, Pyskowice i Pławniowice, w których to ulokowało się inne jezioro - Pławniowickie. Jezioro Dzierżno Duże, jak sama nazwa wskazuje, jest sporych rozmiarów, ma ponad 516 hektarów. W pobliżu zbiornika, nieco na północ, rozlewa się też drugi, mniejszy zbiornik, o nazwie Dzierżno Małe. Razem tworzą bardziej dziki kompleks niż inne opisywane przez nas śląskie jeziora. To miejsce bardziej dla miłośników przyrody i łazikowania niż amatorów leżaków i kawiarni.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.