Olsztyn Jurajski

Olsztyn koło Częstochowy nazywany też Olsztynem Jurajskim to bardzo popularna, a przy tym przepiękna miejscowość jurajska (od 2022 będąca znów miastem), leżąca w województwie śląskim, 12 km na południowy wschód od Częstochowy, w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uwielbiamy Olsztyn, bo jest bardzo atrakcyjny i rodzinny, oferuje mnóstwo fajnych aktywności. Poza ruinami zamku jest tutaj tyle ścieżek leśnych i skałkowych, że można tu spędzić nawet kilka dni na ich schodzeniu. No i Jurajski Giewont czyli Góra Biakło, wznosi się właśnie w Olsztynie. Widok tego ostańca zachwyca niezmiennie o każdej porze dnia i do złudzenia przypomina ten Giewont z Tatr!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.