Opole

Opole to zaskakująco piękna i atrakcyjna stolica województwa opolskiego, jedno z najstarszych miast w Polsce, liczące 800 lat swego istnienia. Opole z pięknym, historycznym Starym Miastem założone zostało w czasach średniowiecza, lokacji na początku XIII wieku dokonał książę Kazimierz I Opolski z linii Piastów, zwany Ojcem miasta Opola. Miasto malowniczo położone jest nad Odrą i Młynówką - jej starorzeczem, przy trasie nr 94, prowadzącej do Wrocławia. Łatwo dojedziesz tutaj również autostradą A4. Dziś Opole większości Polakom kojarzy się z corocznym Festiwalem Piosenki Polskiej, chociaż popularna Wieża Piastowska i amfiteatr zdecydowanie nie są jedynymi atrakcjami wartymi zobaczenia w mieście.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.