Zoo Opole

Zoo w Opolu leży na Wyspie Bolko i choć to centrum dużego miasta, stanowi prawdziwą oazę zieleni i relaksu, a poza ciepłymi weekendami również spokoju, z dala od samochodów, wśród starodrzewu. Ogród Zoologiczny w Opolu powstał już w latach 30. XX wieku, ale dziś wydaje się bardzo nowoczesny, a przy tym naturalny, a to dlatego, że zoo musiało odrodzić się na nowo po 1997 roku i słynnej powodzi w tym regionie. Zoo w Opolu zajmuje powierzchnię 20 ha i hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących ponad 200 gatunków z całego świata. Zwierzęta żyją tu w bardzo pomysłowych i naturalnych zagrodach, przypominających ich naturalne siedliska. Niezależnie czy latem czy zimą, miejsce to pozwala podglądać życie ciekawych zwierząt. Gwiazdami opolskiego zoo są uchatki kalifornijskie żyjące na pięknym wybiegu z basenem, a dodatkowo od wiosny 2021 można też podziwiać tu lwy i tygrysy. W ogóle dzikimi kotami zoo w Opolu stoi, zarówno małymi, jak i obecnie dużymi. Turyści uwielbiają też podglądać w tutejszym zoo goryle - wielkie małpy mocno przypominające człowieka. I one mają wspaniały wybieg. A dodatkowo cały teren zoo, również poza wybiegami, jest bardzo gustownie urządzony, z piękną i zadbaną roślinnością, dogodnymi ścieżkami oraz stojącymi tu i ówdzie wiatami krytymi strzechą. To wszystko sprawia, że opolskie zoo jest po prostu śliczne, lubiane i bardzo chętnie odwiedzane przez turystów!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.