Zagroda Żubrów w Pszczynie

W Zabytkowym Parku Pszczyńskim, na terenie malowniczej i zacisznej Dzikiej Promenady kilkaset metrów od Rynku w Pszczynie i Pałacu, powstała ciekawa atrakcja, szczególnie dla dzieci - Pokazowa Zagroda Żubrów, w której na wyciągnięcie dłoni zobaczysz podczas codziennych czynności króla puszczy, a właściwie całą żubrzą rodzinę złożoną z kilku osobników. Na terenie zagrody podziwiać też można inne zwierzęta, m.in. jelenie, sarny, daniele czy muflony, a także kozy, uroczy osiołek, pawie i ptactwo wodne. Dzieci na pewno będą zachwycone tym miejscem, jako i nasze córki były. Latem schowasz się przed skwarem a zimą ogrzejesz w budynku edukacyjnym na terenie Zagrody, gdzie na wystawach poznasz wszystkie najciekawsze zwierzęta polskich lasów oraz zobaczysz film 3D o historii tutejszych żubrów. Budynek kryje też odtworzoną izbę gajowego, która przypomina niewielki skansen. Cały obiekt, jak również ścieżka prowadząca z bezpłatnego parkingu są dostępne dla wózków.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.