Ławeczka księżnej Daisy w Pszczynie

Ławeczka księżnej Daisy w Pszczynie mieści się na samym Rynku, tuż obok pszczyńskiego zamku, w którym Daisy mieszkała. Pomnik Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless odsłonięto w maju 2009 roku. To dzieło miejscowego rzeźbiarza Joachima Krakowczyka, które powstało w ramach Pszczyńskich Plenerów Artystycznych.  Autor rzeźby księżnej Daisy to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Ławeczka Daisy waży blisko 600 kilogramów, to odlew z brązu wykonany w Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.