Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka

Przepiękny Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie to najwyższy wodospad w Karkonoszach i całych Sudetach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m., a sam wodospad spada trójstopniową kaskadą wysoką na 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka, którego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości.

To fantastyczne i niezwykle malownicze miejsce, licznie odwiedzane przez turystów. Samo podejście również dostarcza wrażeń, bowiem Wodospad ogląda się z metalowej platformy przykutej do skał ponad rzeką, na którą schodzi się schodami, w kaskach.

Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków jaskinia, tzw. Złota Jama, bogata pod względem mineralnym. Przy wodospadzie znajduje się schronisko Kamieńczyk oraz Szałas Sielanka. W Szklarskiej Porębie warto też odwiedzić Wodospad Szklarki.

Dojście do Wodospadu Kamieńczyka

- szlak czerwony - Główny Szlak Sudecki, z centrum Szklarskiej Poręby, (ul. Sikorskiego - węzeł szlaków)

- szlak czarny biegnący obok dolnej stacji Kolei Linowej Szrenica

Godziny zwiedzania: 9.00-17.00
Bilety: wstęp do Wąwozu Kamieńczyka normalny 5 zł, ulgowy 2,50 zł (w cenie kaski)
Samochód należy zostawić na płatnym parkingu i dalej pieszo około 30 minut pod górę

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.