Wodospad Dusica w Beskidzie Małym

Wodospad Dusica to największy wodospad w Beskidzie Małym, a przy tym urokliwy i zaciszny, bo dość trudno dostępny. Ma szerokość 4 metrów i wysokość 5 metrów. Znajduje się na wysokości około 700 m n.p.m., na południowym stoku Smrekowicy, poza szlakiem. Wodospad powstał na rzece Dusicy, stąd jego nazwa Dusica albo wodospad Dusicy, ale możesz też spotkać się z nazwą wodospad Dusiołek. Około 50 metrów wyżej od wodospadu odnaleźć warto Grotę Komonieckiego. Poznasz ją po tym, że ze stropu spada niewielki wodospad. Grota stanowi pomnik przyrody nieożywionej.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.