Podziemne miasto Osówka

Podziemne Miasto Osówka leżące koło Głuszycy na Dolnym Śląsku to niesamowite miejsce, które odwiedzić warto, a nawet trzeba. To jeden z elementów Projektu Riese czyli Olbrzym w Górach Sowich, który Niemcy tworzyli od 1943 roku. Wtedy to, w czasie wojny, z powodu licznych nalotów aliantów, hitlerowcy przenosili liczne fabryki pod ziemię, a także budowali schrony. W Górach Sowich powstało 6 takich kompleksów o łącznej długości korytarzy około 8 km, a siódmy drążono pod zamkiem Książ. Dziś pozostałości tej działalności możemy zwiedzać.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.