Park w Pokoju

Park w Pokoju to jedna z najbardziej znanych atrakcji Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się w miejscowości Pokój, założonej w XVIII wieku przez księcia Carla Christiana Erdmanna von Würtemberga i na jego cześć została nazwana „Carlsruhe”, co znaczy Spokój Karola. Miasteczko powstało na wzór modnego wówczas miasta Karlsruhe w Badenii. W centrum Carlsruhe, dzisiejszego Pokoju, wybudowano pałac, z którego gwiaździście rozchodziło się 8 alei. Pałac niestety nie przetrwał II wojny światowej, ale założony wraz z pałacem Park zachował się w dużej mierze do dziś. Książę Karol uwielbiał polowania, dlatego poza zadbanym ogrodem francuskim przy pałacu, powstała tu również bardziej dzika część w formie parku angielskiego z winnicą, kompleksem stawów i zwierzyńcem. Po stawach tych pływało się gondolami i podziwiało niewątpliwe uroki tego miejsca.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.