Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie powstał w 2014 roku, obok JuraPark Krasiejów. To fantastyczny, jedyny w swoim rodzaju i pierwszy w Polsce taki park, obrazujący w sposób tak szczegółowy i naukowy ewolucję człowieka, a przy tym tak innowacyjny, naszpikowany multimediami. To najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie! Park Nauki i Ewolucji Człowieka pozwala w cyfrowy sposób poznać naszych najstarszych przodków i nasze pradzieje oraz kolejne etapy ewolucji człowieka. Zobaczysz tu, jak człowiek zszedł z drzewa, jak nauczył się zdobywać pożywienie, tworzyć i korzystać z narzędzi, wreszcie tworzyć sztukę. To, co go różni od zwierząt, to również miłość, relacje rodzinne i ciągły rozwój. Ale przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie decydujesz się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu, wplączesz się w zawiłe losy świata i staniesz się podróżnikiem w czasie. Specjalnym promem kosmicznym przenosisz się też do rzeczywistości, jaka panowała 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone, kiedy zakończyła się era olbrzymich dinozaurów. Dopiero później wędrujesz pośród multimedialnych wystaw obrazujących powstawanie i tworzenie się człowieka od naszych pra przodków. Za ich powstanie i projekt odpowiedzialny jest w głównej mierze doktor Andrzej Boczarowski - naukowiec z pasją, który przygotował dla każdego obiektu kilka tys. rysunków i grafik.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.