JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów czyli park dinozaurów w niewielkim Krasiejowie na Opolszczyźnie to piękny i bardzo nowoczesny park rozrywki, malowniczo urządzony i atrakcyjny dla całej rodziny. Jesteśmy nim naprawdę oczarowani! To element Parku Nauki i Rozrywki Krasiejów, który tworzy wraz z Parkiem Ewolucji. Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości, tym samym jest to największy park dinozaurów w całej Europie! Ponadto znajdziesz tu rekonstrukcje 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, w tym największego na świecie dinozaura, jakiego dotąd poznaliśmy - amficeliasa, miał 60 metrów długości i najwyższych znanych człowiekowi dinozaurów o wysokości 20 metrów - brachiozaurów! A do tego należy dodać, że JuraPark Krasiejów jest oparty na wiedzy naukowej, rekonstrukcje uważane są za najdokładniejsze na naszym kontynencie, dodatkowo, obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić identyfikację gadów i przekazać na ich temat ciekawostki. Ponadto na trasie zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego. To wielki atut tego miejsca, że rozrywka przeplata się z prawdziwą historią, wiedzą i odkrytymi tu śladami przeszłości.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.