Park Kresowy w Sosnowcu

Park Kresowy w Sosnowcu, zwany też zwyczajowo Parkiem przy Egzotarium lub parkiem Leona Kruczkowskiego, to jeden z kilku pięknych terenów zielonych w Sosnowcu. Rozciąga się w dzielnicy zwanej Stary Sosnowiec. Park utworzono w 1935 roku i był to wówczas pierwszy ogólnodostępny park w mieście. Rozciąga się aż po "graniczną" rzekę Brynicę, która nie tylko wyznacza granicę między Sosnowcem i Katowicami, ale również między historycznymi regionami Śląskiem oraz Zagłębiem Dąbrowskim. Park Kresowy jest zrewitalizowany, pojawiły się niewielkie rzeźby parkowe oraz fontanna, a także rabaty kwiatowe. Drzewa w parku są różnorodne, można tu naliczyć około 50 gatunków. 
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.