Pałac w Kopicach

Pałac w Kopicach, a właściwie ruiny pałacu rodziny Schaffgotsch znajdują się w niewielkiej miejscowości Kopice na Opolszczyźnie. To niedaleko historycznego miasta Grodków, niedaleko Niemodlina, na północ od Nysy. To cudowny, neogotycki pałac, który niestety dziś pozostaje w ruinie i to w dość opłakanym stanie, bez dachów, praktycznie zabezpieczony tylko ponad kaplicą. Nie ma szczęścia ten pałac od czasów wojny, ale może teraz odwrócą się jego losy. Obecnie pałac jest ogrodzony i nie ma możliwości wejść na jego teren. Tylko zza wody można go obejrzeć bez płotu, przy pałacu bowiem rozlewa się staw, a za nim rozciąga się zabytkowy park z pozostałościami różnych zabudowań i bramą. W sercu parku odnajdziesz też zrujnowane mauzoleum rodziny Schaffgotsch. Niegdyś park zachwycał swą urodą. Dość powiedzieć, że zdobiło go 300 rzeźb, z których nie zachowała się do dzisiaj żadna!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.