Grodków

Grodków to ciekawe, historyczne miasto na Opolszczyźnie, leżące na południe od Brzegu, pomiędzy Opolem i Wrocławiem, w pobliżu autostrady A4. Miejscowość ta po raz pierwszy wzmiankowana była już w 1250 roku, jako Grodcow. Później pojawiające się nazwy to wszelkie odmiany tego słowa, np. Grotkow i Grotkau. Po raz pierwszy obecna nazwa Grodków pojawiła się w dziele śląskiego pisarza - Józefa Lompy, z 1847 roku. Grodków nie jest miastem dużym, ale to jego atut, wszystkie najważniejsze obiekty skupiły się wokół rynku i w jego ścisłym pobliżu, toteż zwiedzanie miasta jest znacząco ułatwione. Znajdziesz tu wiele śladów czasów średniowiecznych, z bramami miejskimi na czele i gotyckim kościołem Św. Michała z pięknym  wystrojem, a gdy tylko kawałek oddalisz się od Grodkowa, to napotkasz piękny, choć pozostający dziś w ruinie neogotycki pałac w Kopicach, należący niegdyś do słynnego tu rodu Schaffgotschów, którego jeszcze jeden pałac znajdziemy w gminie Grodków - pałac Sulisław, a tak właściwie jeszcze trzeci - pałac w Jędrzejowie, bo choć wiarygodne źródła przypisują go rodzinie von Francken-Sierstorpff, to budowniczym pałacu był Harry hrabia von Francken-Sierstorpff - mąż Eleonore z domu von Schaffgotsch.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.