Lampa Aladyna Ogród Świateł w Chorzowie

Ogród Świateł Lampa Aladyna w Chorzowie to jeden z wielu ogrodów światła, jakie powstały obecnie w Polsce. Lampa Aladyna w 2021 roku rozświetliła tysiącami światełek śląską Legendię, która w ten sposób stała się jednym z największych parków tematycznych tego typu w Polsce, równie atrakcyjnym zimą, co latem. Nawet część atrakcji funkcjonuje tutaj w czasie godzin otwarcia Ogrodu Świateł. Miejsce to przenosi magicznie do krainy tysiąca i jednaj nocy, czarując arabska aurą. Już na wstępie znaleźliśmy się pod cudownym sznurem orientalnych lampionów, pod którymi klimatu dopełniają gliniane dzbany i bogactwa arabskiej ulicy. Organizatorem wystawy jest CD Lighting, to ci sami, którzy w 2020 roku w Krakowie wyczarowali Alicję w Ogrodzie Doświadczeń, a w 2021 otworzyli tam Królewnę Śnieżkę. Wejdź w ten magiczny świat lampek i instalacji świetlnych, a nie będziesz żałować. Miejsce jest ciekawie i tematycznie zaaranżowane. Trasa zwiedzania prowadzi wokół stawu i jest taka sama, jak latem. Podczas spaceru można podziwiać kilkadziesiąt instalacji, pięknie zrealizowanych, a z głośników słychać też muzykę utrzymaną w stylu orientalnym. Mi najbardziej podobały się tunele, ale inne obiekty też na pewno Was zaciekawią. Jednego z tuneli strzegą strażnicy sułtana, zaś zewsząd spoglądają na nas Aladyn, piękna Jasmina i czarodziejski Dżin.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.