Kościół w Świerklańcu

Neogotycki, zabytkowy kościółek Dobrego Pasterza w Świerklańcu potocznie nazywany bywa parkowym, bowiem stoi w słynnym parku świerklanieckim, jako filia parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu. Tę uroczą świątynię parkową wybudowano na życzenie hrabiego Guido von Donnersmarcka w latach 1896-97, na wzór berlińskiego Monbijou, co znaczy "mój klejnot". Projektował go znany wówczas architekt Julius Carl Raschdorff z Pszczyny. Później, w latach 1903-05 do świątyni dobudowano kaplicę grobową czyli mauzoleum Donnersmarcków. Znajduje się ono z boku i ze świątynią połączone jest neogotyckim krużgankiem o bogato zdobionych łukach i filarach. Na szczycie dachu mauzoleum góruje miedziana figura Anioła Pokoju. Pochowany tu został m.in. Guido Henckel von Donnersmarck oraz jego pierwsza żona Blanka - markiza de Paive.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.