Świerklaniec

Świerklaniec to popularna w szerokiej okolicy wieś położona w województwie śląskim, kilka kilometrów od Tarnowskich Gór, na trasie do Piekar Śląskich, przy zbiorniku wody pitnej Kozłowa Góra. Znana byłaby dzisiaj całej Polsce, gdyby zachowały się tutaj, w słynnym parku świerklanieckim zabytki z przeszłości czyli zamek piastowski oraz wspaniały pałac Donnersmarcków, zwany Małym Wersalem. Cóż to była za rezydencja, niestety zawirowania dziejowe sprawiły, że dziś zobaczymy tu ledwie blade ślady tych wspaniałości!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.