Kościół Św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju

Około 1534 roku w Goczałkowicach powstał drewniany kościółek Św. Wojciecha i Św. Jerzego. Był kryty gontem i osobno stała dzwonnica z dwoma dzwonami. Wnętrze kościółka zdobiły obrazy patronów i Św. Trójcy. W latach 1569-1797 stał się on kościołem filialnym parafii pszczyńskiej. Usunięto wówczas z parafii duchownego katolickiego i świątynia stała się protestancka. Dopiero w 1797 roku na powrót uzyskała status samodzielnej placówki duszpasterskiej, ponownie katolickiej. Pierwszym jej proboszczem był ks. Fryderyk Borówka. Niestety świątynia spłonęła we wrześniu 1908 roku. Nowy, barokowy kościół murowany zbudowano tu w latach 1909-10, wg projektu Ludwika Szneidera. W 1866 roku na terenie parafii Św. Jerzego w Goczałkowicach dobudowano kaplicę Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.