Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka o wysokości 1114 m n.p.m. bywa nazywana królową Beskidu Sądeckiego, choć nie jest jego najwyższym szczytem, bo to miano nosi Radziejowa (1266 m n.p.m.). Za to Jaworzyna Krynicka to najpopularniejszy, a przy tym najwyższy szczyt wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Z jej szczytu rozciąga się rozległa panorama Beskidu Niskiego, Gorców i Tatr. Szczyt Jaworzyny Krynickiej jest spłaszczony i wolny od drzew, toteż jest bardzo widokowy, ale sama góra jest w większości zalesiona. Zielonym szlakiem dojdziesz na szczyt w 2 godzinki, a jeśli nie masz sił, czasu czy ochoty wchodzić na nią na własnych nogach, nadal możesz podziwiać śliczne widoki z góry dzięki kolei gondolowej, która kursuje przez cały rok! Kolejnym atutem tego miejsca jest smaczna i klimatyczna karczma Krynicka Koliba, gdzie zasmakujesz lanego piwka, przy okazji podziwiając wyborne widoki z tarasu karczmy. Tak to można spędzać wolne chwile :)
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.