Dróżki Św. Idziego w Zrębicach

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim, a dokładniej w pobliskich Zrębicach to szlak turystyczny, na którym znajduje się wiele punktów związanych ze Św. Idzim. Spotkasz tu wiele atrakcji, nie tylko skałki, źródełko, kapliczkę i na samym końcu drewniany kościół pod wezwaniem Św. Idziego, ale również Ruchomą Szopkę w Olsztynie, Górę Biakło czyli Jurajski Giewont oraz jaskinie w Rezerwacie Sokole Góry. Dróżki Św. Idziego to szlak zielony wiodący z Olsztyna przez Sokole Góry do Zrębic. Ma długość 8 km. Szlak został wytyczony w 2007 roku, realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, a inicjatorem Jurajskie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej oraz Grupa Odnowy Wsi Zrębice. Grupa ta przygotowała również inscenizację o życiu tego Świętego. Ta inicjatywa stanowi część projektu: Szlaki turystyki rekreacyjnej i miejsca dziedzictwa kulturowego w gminie Olsztyn. Warto podążyć tym szlakiem dla ładnej, jurajskiej scenerii wokół. Miejscami szlak jest bardzo spokojny i przyjemny, w niektórych miejscach turystów jest więcej, np. na popularnej Górze Biakło.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.