Czubatka na Jurze

Czubatka na Jurze

Wzgórze Czubatka na Jurze to dogodny i dobrze zorganizowany punkt widokowy, z którego możesz podziwiać unikatową Pustynię Błędowską, nazywaną Polską Saharą. To jeden z największych obszarów odkrytych piasków nie tylko w Polsce. Czubatka znajduje się w miejscowości Klucze i liczy 382 m n.p.m. Na szczycie wzgórza znajduje się wieża obserwacyjna, usytuowana w celu ochrony okolicznych lasów przed pożarami. Stanęły tu ławeczki i wiaty, w których można odpocząć i podziwiać cudne widoki.

W pobliżu, również w Kluczach powstała niedawno spora, drewniana platforma widokowa, nazywana Różą Wiatrów z powodu jej ciekawego kształtu. Stąd nie tylko możesz podziwiać rozległe, otwarte piaski, ale i zejść na nie gołą stopą.

Wzgórze Czubatka
ul. Górna, Klucze

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.