Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Róża Wiatrów to obecnie najciekawsza w mojej opinii atrakcja turystyczna całej Pustyni Błędowskiej. Powstała kilka lat temu w Kluczach - niewielkiej miejscowość na cudnej Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Już wcześniej miejscowość była znana i lubiana za sprawą słynnej Pustyni Błędowskiej zwanej Polską Saharą, ponieważ istniał tu punkt widokowy na Górze Czubatka, a teraz dodatkowo można tu odwiedzić właśnie Różę Wiatrów, która stanowi jeszcze lepiej zorganizowany punkt widokowy, posadowiony na samych piaskach. To unikalna, drewniana platforma widokowa sporych rozmiarów, która przyjęła kształt róży wiatrów. "Ramiona" wychodzą bezpośrednio na piaski pustyni, a przy każdym z nich widnieje tablica informacyjna o tym miejscu. Całość jest dostępna dla wózków. Konstrukcja powstała w pobliżu ulicy Bolesławskiej i początkowo trzeba było do niej dojść pieszo ubitą ścieżką leśną, teraz prowadzi tu asfaltowa droga i w pobliżu róży wiatrów powstały parkingi, toteż miejsce jest dostępne dla każdego! Przy platformie stanęły wojskowe działa, co jest dodatkową atrakcją. W sezonie otwiera się tutaj objazdowe bistro, gdzie można kupić na szybko ciepłą przekąskę, kawę czy lody. Jesienią w czasie Juromanii przy Róży Wiatrów odbywają się ciekawe imprezy plenerowe, również militarne.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.