Zawichost

Zawichost to historyczne miasto w województwie świętokrzyskim, leżące około 15 km od Sandomierza, na skraju Małopolskiego Przełomu Wisły. Położone nad Wisłą, na wysokim wapiennym tarasie jej lewego brzegu, początkami sięga średniowiecza, kiedy ulokowało się na ważnym węźle szlaków, który umożliwiał kontrolę przepraw przez Wisłę. W czasach panowania Bolesława Śmiałego zbudowano tu romańską kolegiatę Wniebowzięcia NMP. Pierwsza wzmianka o Zawichoście pochodzi z bulli papieża Eugeniusza III z 1148 roku, zaś prawa miejskie Zawichost posiada co najmniej od 1255 roku. W XVI stuleciu było to miasto klasztoru klarysek krakowskich. Obecnie prócz starych kościołów Zawichost oferuje przeprawę promową przez Wisłę i ładne widoki nad królową polskich rzek.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.