Sieradz

Sieradz to stare, historyczne miasto położone w sercu Polski, w województwie łódzkim. Znane już w XII wieku, jako Sirad, który stanowił wówczas gród kasztelański. Prawa miejskie Sieradz zdobył już w 1247 roku, co stawia je w szeregu najstarszych miast w kraju. Potem królewskie miasto Korony Królestwa Polskiego. Dziś Sieradz jest nieco zapomniany, ale nadal oferuje kilka ciekawych atrakcji. Interesujący jest też fakt, że 16 października 2006 roku patronką Sieradza została Święta Urszula Ledóchowska, a dla upamiętnienia daty, w którym Stolica Apostolska wyraziła na to zgodę, dzień 8 czerwca stał się Świętem Miasta Sieradza.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.