Olesno

Olesno to na pierwszy rzut oka niepozorne miasto w województwie opolskim. Zdecydowanie jednak warto je odwiedzić, bo szybko potrafi zadziwić. To historyczne miasto leżące niedaleko Kluczborka, nad rzeką Stobrawą, pomiędzy Opolem i Częstochową pierwszy raz wzmiankowane było już w 1226 roku, a jego nazwa, dawniej Oleszno, znaczy tyle, co miejsce porośnięte olchami. A czy wiesz, że najstarsze odnalezione ślady pobytu człowieka w okolicy Olesna sięgają epoki neolitu? To około 7 tys. lat p.n.e.! Opowiada o tym Muzeum w Oleśnie.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.