Góra Św. Anny

Góra Św. Anny to niewielka miejscowość leżąca w województwie opolskim, przy autostradzie A4, niedaleko Krapkowic. Z powodu swej wysokości dobrze ją z tej autostrady widać, ale choć przebiega blisko, nie ma zjazdu bezpośrednio przy wsi i trzeba tutaj podjechać kawałek niezależnie czy dojeżdżamy autostradą od strony Wrocławia czy z Górnego Śląska. Wieś ulokowała się u stóp góry o tej samej nazwie. To najwyższe wzniesienie grzbietu Chełma, a zarazem najwyższy punkt całej Wyżyny Śląskiej. Wysokość Góry Św. Anny to 408 m n.p.m. Na szczycie tej góry stoi słynne Sanktuarium Św. Anny i klasztor Franciszkanów. Góra Św. Anny znana jest też z zaciętych walk III powstania śląskiego, które miały tu miejsce w 1921 roku czyli 100 lat temu. O tych wydarzeniach mówi Muzeum Czynu Powstańczego, a samych powstańców wspomnieć można przy słynnym Pomniku. Góra Św. Anny to również niezwykle cenny teren pod względem geologicznym. Niegdyś był to wulkan, którego geologiczne ślady istnieją tu do dziś. Dowiesz się o tym w unikatowym geoparku Góra Św. Anny. Poznaj bliżej najlepsze atrakcje Góry Św. Anny!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.