Zoo w Łodzi

Zoo w Łodzi

Zoo w Łodzi czyli Miejski Ogród Zoologiczny jest jednym z 15 istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych. Łódzkie Zoo choć nie należy do największych obiektów tego typu, może się pochwalić blisko 400 gatunkami zwierząt i ponad 2300 osobnikami. Zoo w Łodzi znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyć tu można niemal wszystkie najciekawsze gatunki zwierząt z całego świata, dzikie koty, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny.

Orientarium

Od kilku lat w łódzkim Zoo buduje się Orientarium - największa inwestycja w ostatnich latach, która zadziwi turystów. To będzie coś wspaniałego, projekt zajmuje połowę całej powierzchni Ogrodu Zoologicznego. Orientarium pozwoli łączyć ekspozycje, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta będą żyły na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami, w urozmaiconym środowisku. Mogą więc zachowywać się swobodnie, niemal jak w naturze, a turyści będą mogli podglądać te naturalne zachowania. Orientarium będzie dostępne dla zwiedzających cały rok, a dodatkowo dzięki niemu można sprowadzić nowe gatunki, jak orangutany, langury, tapiry malajskie, pantery mgliste, a nawet rekiny i płaszczki. W Orientarium znajdą miejsce również gatunki już zamieszkujące łódzkie zoo czyli słonie indyjskie, makaki, gibbony czy niedźwiedzie malajskie. Orientarium będzie dostępne dla turystów najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2021 roku.

Zwierzęta w Zoo

Na pięknych wybiegach podziwiać można tygrysy amurskie, lwa azjatyckiego, samicę hipopotama karłowatego, rzadkie małpy z czarno-białym futrem - gerezy abisyńskie czy koendu. Ten ostatni to prawdziwy unikat w skali całego kraju, bowiem w Polsce właśnie tylko w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć to zwierzę. To niewielki ssak pochodzący z Ameryki Południowej, który ma chwytny ogon i ciało pokryte licznymi igłami.

Wyjątkową ciekawostką w łódzkim Zoo są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjątkowo piękne zebry Chapmana. 

Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg, zobaczysz tu m.in. kangura rudego. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania i podglądania zwierząt mieszkających w Zoo.

Atrakcje dla dzieci

Prócz licznych zwierząt w łódzkim Zoo przygotowano inne atrakcje dla najmłodszych - mini-zoo, w którym można bezpośrednio obcować z małymi zwierzątkami, karmić je i głaskać, parki linowy, plac zabaw, lodziarnię i sklepiki z pamiątkami. Prowadzone są też pokazowe karmienia zwierząt w wyznaczonych dniach i godzinach. Przy wejściu do Zoo stoi mała rzeźba Maurycego i Hawranka - element Szlaku Bajkowa Łódź.

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.