Zbrojownia w Sandomierzu

Zbrojownia Rycerska w Sandomierzu to największa ciekawostka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Mieści się ona tuż przy Rynku, w dawnej kamienicy Bartolona (konwikcie). Wchodzi się od ulicy Bartolona. Zbrojownia to niesamowite miejsce, prowadzone przez pasjonata Łukasza. Możesz tu nie tylko usłyszeć wiele ciekawych opowieści czy zobaczyć broń i zbroje rycerskie z epoki, ale również wziąć do ręki miecz czy kuszę i przymierzyć zbroję, stosowne nakrycie głowy czy suknię damy dworu czy księżnej. To wielka uciecha dla dzieci, ale również dla dorosłych. Trzeba przyznać, że zbroja jest naprawdę ciężka i niewygodna, przekonałam się o tym na własnej skórze. Wszystko można sfotografować i mieć fajną pamiątkę. Koniecznie wybierz się tu z dziećmi, będą miały prawdziwą frajdę, a przy tym lekcję historii.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.