Zamek w Rogowie Opolskim

Zamek w Rogowie Opolskim

Rogów Opolski to niewielka miejsowość na Opolszczyźnie, leżąca przy autostradzie A4, na południe od Opola, niedaleko Krapkowic i Góry Św. Anny. W Rogowie tym zagubił się wśród starodrzewu piękny renesansowo - klasycystyczny zamek z dziedzińcem z dwóch stron zamkniętym pięknymi krużgankami.

Zamek w Rogowie jest własnością Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Mieszczą się tu najcenniejsze zbiory biblioteczne - starodruki, rękopisy, i zabytkowa kartografia. Zamek jest udostępniony dla turystów, można tu zwiedzać wystawę poświęconą historii książki.

Turyści przybywający do zamku w Rogowie Opolskim mogą spędzić tu noc, zarówno w  samym zamku, jak i w pobliskim ciekawym neogotyckim Domu pod Kogutkiem z 1915 roku, zwanym przez miejscową ludność "kawalier".

Obie budowle i zamek i Domek stoją w pięknym, zabytkowym parku utrzymanym w stylu angielskim. Alejki parkowe zachęcają do spacerów wśród starych drzew, wśród których dominują dęby, miłorząb japoński, tulipanowiec i platan. W parku można usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków, można też spotkać podchodzące pod zamek sarny i zające.

Koło zamku warto odwiedzić też ciekawy kościół Św. Filipa i Jakuba w Rogowie Opolskim.

Zamek Rogów Opolski
ul. Parkowa 36-38, Rogów Opolski
tel. 77/ 467-21-08
www.rogow.wbp.opole.pl
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.