Zamek w Niemodlinie

Zamek Niemodlin położony jest na rynku niewielkiego miasta na Opolszczyźnie - Niemodlina, które pierwszy raz pojawiło się w zapiskach już w roku 1283, jako lokowane miasto Falkenberg czyli Sokola Góra. Nazwy Falkenberg i Niemodlin długo funkcjonowały jednocześnie. W XIV stuleciu stanął tu, przy dawnym Szlaku Bursztynowym piastowski, kamienny zamek. Znacie go? Dziś wygląda zupełnie inaczej, to okazała, renesansowa budowla, robiąca ogromne wrażenie. Być może nie odwiedziliście jeszcze jego murów, bo choć jest w okrojonej formie dostępny dla turystów, to prowadzone są tu cały czas intensywne prace renowacyjne.  Oficjalna nazwa zamku to Zamek Książęcy Niemodlin 1313.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.