Zamek w Dąbrowie

Zamek w Dąbrowie to dawna posiadłość magnacka, wznosząca się na wzgórzu o wysokości 184 m n.p.m., w leżącej nieco na zachód od Opola Dąbrowie, datowanej na około 1300 rok. Dąbrowski zamek na Opolszczyźnie to jeden z najpiękniejszych obiektów w regionie, a jego prawdziwą wizytówką, zarówno w czasach historycznych, jak i obecnie, stały się oryginalne, skręcone kominy, niespotykane nigdzie indziej. To był ewenement w skali Europy i jest do dziś - element rozpoznawczy tego miejsca, choć więcej szczegółów zasługuje tu na uwagę. Obecnie renesansowy zamek w Dąbrowie, choć wymaga renowacji, robi spore wrażenie na turystach. Przez cały rok można wejść bezpłatnie na teren zabytkowego parku wokół zamku, a w sezonie turystycznym, w weekendy można też odwiedzić dziedziniec wewnętrzny, a nawet wnętrza zamku. Te są dość mocno zrujnowane, ale nadal zadziwia tu kilka pięknych elementów. Właścicielem zamku w Dąbrowie jest Uniwersytet Opolski, ale opiekuje się nim i udostępnia go turystyczne Stowarzyszenie "Dąbrowskie Skarby". Czyni ono usilne starania o pozyskanie środków na remont zamku.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.