Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu to prawdziwa perła Jury Krakowsko Częstochowskiej i najbardziej popularna atrakcja regionu. Wznosi się w sercu regionu, na najwyższym szczycie Wyżyny, Górze Janowskiego. Według najnowszych badań jest to wysokość 516 m n.p.m. Nie ma drugiego tak spektakularnego zamku na Szlaku Orlich Gniazd. Robi on ogromne wrażenie na turystach i przyciąga liczne rzesze odwiedzających. Dostępny jest odpłatnie, przez cały rok. Na zamku ogrodzienieckim, który stanowi największe ruiny twierdzy na Jurze, bardzo często odbywają się imprezy plenerowe. Osadzone w historycznym scenariuszu. Najbardziej spektakularna w ostatnich latach jest Juromania we wrześniu.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.