Zalew Zielona w Kaletach

Zalew Zielona to piękne miejsce na spacer, relaks i letni wypoczynek. Znajduje się w Zielonej - dzielnicy Kalet, położonej na wschód od centrum miejscowości, przy pałacu w Kaletach Zielonej. To prawie 20 kilometrów na północny wschód od Tarnowskich Gór. Zalew Zielona to sztuczny zbiornik powstały na Małej Panwi, złożony tak naprawdę z dwóch zbiorników. Ten mniejszy powstał jeszcze w XIV wieku, kiedy wskutek wydobycia rud żelaza zaczęło powstało tu wyrobisko, zalane później wodą. Przed wojną prowadzono tu hodowlę karpii. W latach 1970-71 poprzez spiętrzenie tamą Małej Panwi zbudowano drugi, większy zbiornik. 
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.