Wrocławskie krasnale

Wrocławskie krasnale

We Wrocławiu od jakiegoś już czasu w różnych dziwnych miejscach pojawiają się krasnale. Przechadzają się po ulicach, chodnikach, wchodzą nawet na latarnie, leżą nad brzegiem Odry, a jest ich coraz więcej :) Wrocławskie krasnale to już nieodzowny symbol miasta, znany w całej Polsce!

Krasnale we Wrocławiu zobaczyć można np. na ul. Oławskiej, Świdnickiej, na Rynku, przed Teatrem Lalek i w innych zakątkach wrocławskiej Starówki. Część tego uroczego bractwa zrobiona jest z mosiądzu, część z żywicy.

Te małe skrzaty na stałe zadomowiły się na tutejszych uliczkach i w sercach mieszkańców Wrocławia stając się symbolem tego miejsca. Nowe krasnale powstają dzięki absolwentowi wrocławskiej ASP - Michałowi Osuchowi. Obecnie jest już ich we Wrocławiu ponad 100. Powstała nawet specjalna trasa ułatwiająca spotkanie wrocławskich krasnali, jej plan można kupić w Informacji Turystycznej na Rynku, przed którą również stoi krasnal - Turysta, z aparatem i mapą w ręku.

Wrocławskie krasnale
Rynek, ul Oławska, ul. Świdnicka i inne, Wrocław

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.