Wieża widokowa w Pogrzebieniu

Wieża widokowa w Pogrzebieniu to jedna z wież Szlaku Silesianka w Krainie Górnej Odry. Wieża stoi na wzgórzu, bo tak położona jest wieś Pogrzebień. Stąd jej nazwa, ponieważ zabudowa rozciąga się „po grzebieniu”, czyli na grzbiecie wzgórza o wydłużonym kształcie. Z wieży zobaczysz Tworków, Bieńkowice, zbiornik Racibórz z Doliną Odry czy hałdę Szarlota w Rydułtowach, ale także Szyndzielnię i Równicę w Beskidzie Śląskim, Sudety oraz Pasmo Jeseników z Pradziadem w Czechach. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda dopisze :) Warto zabrać ze sobą lornetkę.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.