Uroczysko Buczyna i Zrośnięte Sosny w Chorzowie

Uroczysko Buczyna w Chorzowie to ciekawy, zielony zakątek zachęcający do spacerów, uznany w grudniu 2001 roku za zespół przyrodniczo-krajobrazowy pod nazwą "Uroczysko Buczyna". Ma on powierzchnię ponad 65 ha i stanowi fragment leśnego pasa ochronnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zaskakujące jest, że na tym przemysłowym Śląsku, mocno zdegradowanym, obok kopalni, zachował charakter naturalny. Uroczysko Buczyna znajduje się na południowo-zachodnim krańcu Chorzowa i graniczy od południa i zachodu z Rudą Śląską oraz od wschodu z Katowicami. Najlepiej dojechać tu ulicą Gościnną. Przez teren Uroczyska wiodą ścieżki oraz zielony Szlak Dwudziestopięciolecia PTTK. Odnajdziesz tutaj charakterystyczne Zrośnięte Sosny. Polecam spacer do Uroczyska Buczyna. W bardziej mokrych porach roku przydadzą się gumowce.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.