Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach to niezaprzeczalne arcydzieło myśli technicznej, które pozwoliło w XIX wieku w miarę tani i prosty sposób pozbyć się nadmiaru wody z Królewskiej Kopalni Kruszców Fryderyk, co było największym problemem w górnictwie tamtych czasów. Dziś ta dawna sztolnia odwadniająca, wykuta w skale, stała się hitem turystycznym, oferującym niezapomniany, niezwykle klimatyczny podziemny spływ łodziami poruszanymi tylko za pomocą rąk przewodnika.  Sztolnia Czarnego Pstrąga jest tak naprawdę fragmentem XIX-wiecznej Sztolni Głębokiej Fryderyk, a obecną nazwę zyskała, gdy ją odkryto ponownie, a w mizernym światełku lampek napotkane tu pstrągi były faktycznie czarne. Dziś Sztolnia jest jednym z 40. obiektów na śląskim Szlaku Zabytków Techniki i jedną z pięciu atrakcji kotwicznych tego Szlaku, tzw. Gwiazd Techniki.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.