Stecówka w Istebnej

Stecówka to maleńka miejscowość należąca do Istebnej w Beskidzie Śląskim, położona przy czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim. Łatwo tu dojdziesz tym szlakiem lub asfaltową drogą z Przełęczy Szarcula w Wiśle. Na Stecówce czeka wybudowany dzięki miejscowym góralom drewniany kościółek pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, który niegdyś spłonął, ale szybko go odbudowano. Dziś leży na Szlaku Architektury Drewnianej. Obok, na rozległej polanie stoi prywatne Schronisko Stecówka, a nieco dalej na czerwonym szlaku podziwiać można dawną bacówkę, w której powrócono do wypasu owiec w tradycyjnej metodzie mieszanej, co znaczy, że gazdowie przyprowadzają tu swoje owce do bacy, a ten wszystkie stada wypasa razem w okolicy przez cały sezon. Po sezonie owce wracają do swych gazdów.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.