Staw Amerykan w Złotym Potoku

Staw Amerykan to bardzo ciekawe miejsce rekreacji rodzinnej, w ostatnich latach niezwykle popularne i atrakcyjne, szczególnie latem. Ten urokliwy zbiornik o dość długiej historii rozlewa się w pobliżu Rynku w Złotym Potoku na Jurze Krakowsko-Czętsochowskiej, przy ulicy Majora Wrzoska. Wokół stawu prowadzi ścieżka, warto się nią przejść po przyjemny spacer na łonie natury, nie jest specjalnie utwardzona, ale w suche dni bez problemu przejezdna nawet dla wózków dziecięcych. Spod Stawu Amerykan prowadzi zielony Szlak Ku Źródłom do pięknego Rezerwatu Parkowe, a w przeciwnym kierunku można dojść do pałacu Raczyńskich i Dworu Krasińskich, w którym odwiedzić warto muzeum poświęcone poecie Zygmuntowi Krasińskiemu.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.