Stary Cmentarz w Tarnowie

Stary Cmentarz w Tarnowie, zwany zabłockim, ponieważ znajduje się na Zabłociu, to jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce. Liczy sobie ponad 200 lat, bo został założony około 1787 roku i tym samym jest starszy nawet od warszawskich Powązek i krakowskiego Cmentarza Rakowickiego. Stary Cmentarz w Tarnowie to miejsce wyjątkowe, o niesamowitym klimacie, a przy tym bardzo dobrze zachowane. Warto odwiedzić je podczas spacerów po Tarnowie, bo to nie tylko jeden z najstarszych polskich cmentarzy, ale i jeden z najpiękniejszych. Nie jest też mały, dotąd pochowano tu około 80.000 osób. Najstarsze zachowane nagrobki pamiętają koniec XVIII stulecia. To cenne zabytki sztuki sakralnej. Najstarszy istniejący dziś na cmentarzu nagrobek pochodzi z 1795 roku, to barokowy nagrobek Księżnej Marii z Lubomirskich Radziwiłłowej - żony księcia Karola Radziwiłła.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.