Stara Łaźnia w Tarnowie

Stara Łaźnia w Tarnowie to jeden z nielicznych zachowanych w całości śladów po tarnowskich Żydach, którzy zaczęli osiedlać się w mieście w XVIII wieku. Przed II wojną światową stanowili 45 % mieszkańców Tarnowa, co stanowiło 25 tys. osób. Stara Łaźnia stoi niedaleko Rynku, naprzeciw pomnika generała Bema. To dawna rytualna łaźnia czyli mykwa z pierwszej dekady XX wieku, znalazłam dwie daty mówiące o powstaniu mykwy - 1902 i 1904 rok. Łaźnia została wybudowana w stylu mauretańskim, według projektu Hackbaila i Mikosia.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.